Smartfony dual SIM

Posiadanie więcej niż jednego numeru telefonu nie jest dzsiaj niczym niezwykłym, jednak korzystanie z kilku urządzeń do najwygodniejszych nie należy. Rozwiązanie? Smartfon dual SIM!

Obecnie coraz więcej pracodawców zaopatruje swoich podwładnych w telefony służbowe. Zdarzają się też sytuacje, kiedy z różnych powodów musimy korzystać z kilku numerów telefonu. Na szczęście nie jesteśmy już zmuszeni do noszenia przy sobie kilku słuchawek – niemal wszyscy czołowi producenci posiadają w swojej ofercie smartfony z dwoma gniazdami na karty SIM, dzięki któremu możemy korzystać z dwóch różnych numerów jednocześnie. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Samsung Galaxy S Duos

Południowokoreański producent stworzył całą linię telefonów obsługujących dwie karty SIM. Mowa tu o serii Duos, do której regularnie dołączają kolejne modele. Samsung Galaxy S Duos wyposażony jest w 4-calowy wyświetlacz, procesor o mocy 1GHz i platformę Android w wersji 4.0. Galaxy S Duos jest też stosunkowo niedrogi – jego cena to około 750 złotych.

HTC Desire SV

HTC Desire SV to propozycja dla bardziej wymagających użytkowników. Model właśnie zadebiutował w Polsce i oferuje użytkownikom dwurdzeniowy procesor 1GHz, wyświetlacz Super LCD2 o rozdzielczości 4,3 cala, aparat 8 megapikseli oraz funkcję Beats Audio, która zapewnia najwyższą jakość dźwięku. Doskonale nadaje się więc zarówno do pracy, jak i rozrywki – nie tylko dzięki obsłudze dwóch kart SIM. Jego cena to około 1300 złotych.

Sony Xperia Tipo Dual

 

Sony Xperia Tipo Dual to jeden z najtańszych dostępnych obecnie na rynku smartfonów z technologią dual SIM – jego cena to około 500 złotych. W zamian otrzymujemy 3,2-calowy wyświetlacz TFT, procesor o mocy 800 MHz i aparat o rozdzielczości 3,2 megapiksela. Telefon jest też wyposażony w specjalny przycisk ułatwiający przełączanie między kartami SIM.

Nokia Asha

Jeżeli nie jesteście miłośnikami platformy Android lub po prostu cenicie urządzenia fińskiego producenta, z pewnością zainteresuje Was model Asha 501, o którym pisaliśmy ostatnio. Co prawda smartfon Nokii nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, jednak już teraz wiadomo, że będzie dostępny również w wersji z dwoma gniazdami na karty SIM. Cena podstawowej wersji ma nie przekroczyć równowartości 100 dolarów, a sam telefon zostanie wyposażony w ekran 3 cale, procesor 1GHz i kamerę 3,2 Mpix. Specjalnie na potrzeby tego modelu powstała też prosta i intuicyjna platforma Asha, której mechanizm działania, podobnie jak w przypadku serii Lumia, opiera się na „kafelkach”. Co ważne, słuchawka ma umożliwiać aż 17 godzin rozmów, co czyni z niej idealny telefon zarówno do celów biznesowych, jak i rozrywkowych.

Na koniec warto wspomnieć o usłudze Drugi numer dostępnej w PLAY. Dzięki niej zakup smartfona dual sim przestaje być konieczny. Na naszej podstawowej karcie SIM możemy aktywować drugi numer: komórkowy lub stacjonarny. Może to być nowy numer lub numer przeniesiony od innego operatora. Ze szczegółami dotyczącymi tej oferty można zapoznać się pod adresem: www.play.pl/uslugi/drugi-numer/

Autor: Oskar Stasiołek