Darmowe tapety i dzwonki na Androida

Pierwsze dni z nowym telefonem, to przede wszystkim dostosowanie urządzenia do naszych gustów i upodobań. Wielu z nas swoją personalizację rozpoczyna od zmiany tapety i dzwonka. Te dwa podstawowe elementy wystroju naszego telefonu możemy zmienić w niezwykle prosty sposób.

Zmiana tapety:

Po wykonaniu dowolnego zdjęcia aparatem naszego smartfonu, znajdzie się ono w jego pamięci. Załóżmy, że zrobiliśmy fotografię kochanej osobie, którą bardzo chcielibyśmy mieć na tapecie. Nic prostszego – wystarczy, że wejdziemy w menu telefonu, odnajdziemy aplikację „Galeria”, następnie wyszukamy ostatnio zrobione zdjęcie, które po wyświetleniu się na pełnym ekranie będzie gotowe do użycia jako tapeta.


Wszystko co pozostało nam do zrobienia to przyciśnięcie klawisza Menu, wybranie opcji Ustaw jako, następnie wybór Tapeta i na koniec zeskalowanie zdjęcia tak, aby możliwe najlepiej wyglądało. Po kilku sekundach ustawi się nam nasza tapeta.

W Android Market znajdziemy wiele interesujących aplikacji zawierających tysiące tapet i dzwonków dla naszego telefonu. Jednym z najbardziej popularnych programów tego typu jest aplikacja „Zedge Ringtones & Wallpapers”, czyli po prostu „Zedge, dzwonki i tapety”.

Aplikacja oferuje prawie 18,000 tapet i ponad 500,000 dzwonków całkowicie za darmo. Interfejs programu jest prosty i bardzo przejrzysty. Oprogramowanie pozwala przeglądać już ściągnięte przez nas tła i melodie, dodawać je do ulubionych, a także wyszukiwać konkretne elementy jeśli tylko pamiętamy ich nazwę np. tytuły piosenek czy filmów.

Tapetę i dzwonek znajdujemy poprzez wejście do odpowiedniej kategorii (dla tapet będzie to kategoria Wallpapers, zaś dla dzwonków – Ringtones), wyszukaniu interesującej nas pozycji i ściągnięciu jej, używając przycisku download (ikonka strzałki w dół tuż pod tapetą).

Po ściągnięciu tapety, przycisk zmieni swój wygląd na kształt przypominający podwójną obręcz. Naciśnięcie tego guzika spowoduje ustawienie ściągniętego obrazu jako pulpit naszego telefonu. W taki sam sposób możemy zmienić dzwonek naszego telefonu, z tą różnicą, że w miejsce gdzie wyświetlana jest tapeta pojawi się przycisk Play umożliwiający nam odsłuchanie dzwonka przed jego wykorzystaniem.

Aplikacja Zedge, to tylko wierzchołek góry lodowej, podobnych aplikacji w Android Market znajdziemy bardzo dużo. Z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie w którejś z nich idealne dla siebie tło, czy dzwonek.